Më mbaj mend (për 1 muaj)

Buqe Rama (Buqja) - Bes Pa Bes  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

17/12/2015

2015-12-17T11:47:20+00:00Nuk e di qka boj per ty, dhe prap e mir sjam
Dikush keq me fol per mu, per ty vler nuk ka
Nji dit po e nje dit jo, ksaj pune i del lezeti
A me do a sme do, i erdhe fundi kijametit

Ref(2x)
Bes pa bes, bes pa bes
Un te pres me u taku
Neser dje mos harro
Zemren do ma falesh mu

Tuj besu ti tjeter kujt, kurr nuk mbahet dashurija
Per ty vlen nje fjal e huj, mashum sa veprat e mija
Nji dit po e nje dit jo, nuk osht zemra gur me lujt
A me do a sme do, mos me bon mashum me vujt

Ref(4x)
Bes pa bes, bes pa bes
Un te pres me u taku
Neser dje mos harro
Zemren do ma falesh mu

Ta luj synin pa dal fjala, ngadal tu afrova
Sonte zemren ty ta fala, n'ty u dashurova
Dy lul kuqe ne pranver, kputen mjellen meniher
Dashurija e vertet sa shyret, sa shyret

Ref(2x)
Nuk ta prishi mos ma prish, luj me mua
Ma ke vjedh zemren pa prit, shum te dua

Ta luj doren me unaza, u kall atmosfera
Mos gabo me kshyr okolla, ato vajza tjera
Dy lul kuqe ne pranver, kputen mjellen meniher
Dashurija e vertet sa shyret, sa shyret

Ref(2x)
Nuk ta prishi mos ma prish, luj me mua
Ma ke vjedh zemren pa prit, shum te dua

(2x)
A dashni qka ishe kon, kur rrahat mos me na lon
Dikush kesh e dikush qan, kur don zemra ski qka i ban


Më Shumë Këngë Nga Buqe Rama (Buqja):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet