Më mbaj mend (për 1 muaj)

Burak & Grupi Fama - Falma (Feat. Meti Alshiqi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  20

Falma,falma...
Buraku.

lart e posht duke kerku
disa koh tkam pat taku
ndoshta ti tjeter ke gjet
se nuk esht problem

Meti...
ti edi sjam si dikush
histori shum kam kalu
si kur tjam kur e them
un ty do te riktheee

Buraku.
sa gabime ti kam dhen
i kam per shum vite
edi mir qe ma kupton
se ne zemer me ke mbet

Meti Buraku
qka te duash te mpremtoj
mos me le te digjem
thua vetem qe me do
dhe me ty do nisem
falma falma,shpitin tim
qe vetem ty te do
jepma vetem nje minut koh
dot marr me vete pergjithmon,,

Buraku
se ket keng ta kam diku
nje mij her ke mem degju
te pres jo mos me le
nesee me do vertetttttttt

Meti.
un e di sa kam duru
pak nga ti skam mendu
prandaj sot me ktheve njet
dhe pse te pash nje her
sa gabime ti kam falur
i kam per shum vite
edi mir qe ma kupton
se ne zemer me ke mbet,

Meti,Buraku,
qka te duash te mpremtoj
se me le te digjem
thua vetem se me do
dhe me ty do nisem

Buraku,Meti

falma falma shpirtin tim
qe vetem ty te do
jempa vetem nje minut koh
do te marr me vete pergjithmon
falma falmmmaaaaaaaaaaaaa....


Ky tekst u dërgua nga edonisaGrupi Fama & Burak Vehapi
Renditja: Top 200
Publikimi: 15/05/2013
Festivali: Celësi Muzikor 7


Burak & Grupi Fama - Falma
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Falma".
3. Video është e këngës "Falma", por nuk këndohet nga Burak & Grupi Fama.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Burak Vehapi:


Komente 8