Më mbaj mend (për 1 muaj)

Buraku & Grupi Fama - Dy Ftyra Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

A je ti ajo se nuk po te njoh,
ti qe mke premtu qe sjeton pa mu
Ndryshe te kam njoft, e sot tjeter je
Nuk e paskam dite qe dy ftyra i ke...

Ne diten e gjykimit ty do te takoj
dhe hakun para zotit une do ta kerkoj
Kush nuk e mban premtimin, kush nuk e mban
Ndoshta sot qeshet e neser do te qan

REF:
Je me dy ftyra, je me dy ftyra
sot e kuptova kend e paskam dasht

Je me dy ftyra, je me dy ftyra
haram ta beje dashnin qe ty ta dhash

Dikur ishim bashk e shume jemi dasht
E sot nuk me flet, sikur sjemi njoft
Ah me kete nafak qe e paskem une
Zoti kurr ne jete, kend mos e provoft

Ne diten e gjykimit ty do te takoj
dhe hakun para zotit une do ta kerkoj
Kush nuk e mban premtimin, kush nuk e mban
Ndoshta sot qeshet e neser do te qan

REF: 2X
Je me dy ftyra, je me dy ftyra
sot e kuptova kend e paskam dasht

Je me dy ftyra, je me dy ftyra
haram ta beje dashnin qe ty ta dhash...


Ky tekst u dërgua nga Nita Gerguri

Buraku & Grupi Fama - Dy Ftyra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Ftyra".
3. Video është e këngës "Dy Ftyra", por nuk këndohet nga Buraku & Grupi Fama.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Burak Vehapi:


Komente 0