TEKSTESHQIP

Buraku & Grupi Fama
Dy Ftyra
Lyrics

A je ti ajo se nuk po te njoh,
ti qe mke premtu qe sjeton pa mu
Ndryshe te kam njoft, e sot tjeter je
Nuk e paskam dite qe dy ftyra i ke...

Ne diten e gjykimit ty do te takoj
dhe hakun para zotit une do ta kerkoj
Kush nuk e mban premtimin, kush nuk e mban
Ndoshta sot qeshet e neser do te qan

REF:
Je me dy ftyra, je me dy ftyra
sot e kuptova kend e paskam dasht

Je me dy ftyra, je me dy ftyra
haram ta beje dashnin qe ty ta dhash

Dikur ishim bashk e shume jemi dasht
E sot nuk me flet, sikur sjemi njoft
Ah me kete nafak qe e paskem une
Zoti kurr ne jete, kend mos e provoft

Ne diten e gjykimit ty do te takoj
dhe hakun para zotit une do ta kerkoj
Kush nuk e mban premtimin, kush nuk e mban
Ndoshta sot qeshet e neser do te qan

REF: 2X
Je me dy ftyra, je me dy ftyra
sot e kuptova kend e paskam dasht

Je me dy ftyra, je me dy ftyra
haram ta beje dashnin qe ty ta dhash...

DËRGOI: