Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Nikosia 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Buray është një këngëtar i huaj i njohur. Pasi mbaroi shkollën e mesme Hoşsöz turke Maarif College, Buray vazhdoi shkollimin në Universitetin e Mesdheut Lindor. Pas masterit në Universitetin e Glamorgan seksionit Muzikës në Universitetin e Mesdheut Lindor, filloi në muzikë me produksion dhe Sound Engineering. Në Australi, ai u takua kompozitore te njohur. Nga njëra anë albumi i parë në studio në Melburn "1 shishe e Dashurisë", vazhdon të punojë për Buray, tani këngën e parë të albumit...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Faqja

Zyrtare

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Tose Proeski

Colonel Reyel

Pantelis Pantelidis

Muhabbet

Koray Avci

Alfonso Herrera

Claude Kelly

Lee Dewyze

Mabel Matiz

Philippe

Tags: Buray


Komente mbi këtë artist