A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Buray
  • Vendlindja:
  • Nikosia 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Qershor 1984
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Buray është këngëtar i huaj i njohur. Pasi mbaroi shkollën e mesme Hoşsöz turke Maarif College, Buray vazhdoi shkollimin në Universitetin e Mesdheut Lindor. Pas masterit në Universitetin e Glamorgan seksionit Muzikës në Universitetin e Mesdheut Lindor, filloi në muzikë me produksion dhe Sound Engineering.

Në Australi, ai u takua kompozitore te njohur. Nga njëra anë albumi i parë në studio në Melburn "1 shishe e Dashurisë", vazhdon të punojë për Buray, tani këngën e parë të albumit, i cili është i Dërguari "Nëse doni" dhe tha se përshëndetje për të dashuruar muzikë. Haluk Levent, North, Rober, Soner Arica, Gökhan Tepe, Berksan, shumë artistë të tilla si kitaristi Izel u shoqërua me një koncert në Qipro. Solist ka ndërmarrë grupin "Vibrations të ndjeshme" dhe "Ceremoninë Acoustic" duke i dhënë disa koncerte me projektin Buray, bollshme dhe moderne repertoarit English me interes të madh. Në vitin 2004, "United Boyband", si një grup i solistë në Qipro Eurovision kualifikuese finalistët nga 125 konkurrentëve dhe koncerti UK Royal Alexandra Palace që Buray në vitin 2008. "Unë jam Side", kënga thotë ai aranjörlük shumicën e këngëve në albumin e grupit Babutsa bën një dalje të shpejtë dhe të luajtur kitarë. Qipro aranjörlük yll i ri që shumë artistë në album, gjithashtu mori përsipër detyrën e orkestrimin e programeve televizive të panumërta në TRNC. Albumi "1 Bottle Love" ishte kënga "Dua atë". Lyrics Rishikimi Ancel që i përket kompozimin duo e Buray dhe Rishikimit Ancel "Nëse doni" rregullimin e këngës po ashtu mban firmën e Buray. ritmet akustike për të dërguar dhe vokal unik këndohen "në qoftë se ju doni" u zhvillua në radio dhe platformës dixhitale. Song, Turqia ishte në gjendje të rritet në numrin 1 në listën zyrtare. Kënga e dytë e albumit u lëshua në këngën "You Sevda Mısın". Song, Turqia ka arritur të qenë numri 1 në listën zyrtare. "Ju Misin Sevda" 's atëherë clip tretë "Askush nuk është No Crime" Kënga është liruar.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Faqja

Zyrtare

Shto profile

të tjera
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019