Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Burbuqe Rada

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  54
BIOGRAFIA: Burbuqe Rada është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Tani që kanë kaluar shumë vite që kur Burbuqe Rada ishte pjesë e pandashme e çdo festivali, ajo ka fare pak lidhje me këngën, jo për zgjedhje të saj e as për mungesë energjie. Ka nisur prej pak kohësh një punë fare larg profesionit e pasionit të saj, vetëm për të plotësuar nevojat ekonomike të familjes dhe për ta ndjerë veten të dobishme. Skena? Natyrisht që vazhdon të jetë në ëndrrat e saj. Në Dhjetor 1981, Burbuqe Rada merr pjesë në Festival...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareZemra Nuk Genjen


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Rakipe Karaj

Tatjana Isaj

Valdete Hoxha

Suzana Qatipi

Redina Tili

Mimoza Dhamo

Arta Babaramo

Irma Gurakuqi

Denada Bare

Florinda Gjergji

Tags: Burbuqe Rada


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet