Më mbaj mend (për 1 muaj)

Burim Aliu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Burim Aliu është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Më datë 18 Maj 2012, Burim Aliu & Shqipe Krivenjeva publikojnë videoklipin "Si Ti I Gjej 100". Më datë 11 Janar 2013, Burim Aliu publikon videoklipin "Me Shiko". Më datë 5 Dhjetor 2013, Burim Aliu publikon videoklipin "Shuj Zemër". Muzika e këngës u punua nga Labinot Mezini, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Labinot Mezini. Videoklipi u prodhua nga Men Media Pictures. Në vitin 2013, Burim Aliu publikon a...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentLive 2018 (2018)

★★★☆☆

Live 2015 (2015)

★★★★★

Live 2014 (2014)

★★★★★

Live 2013 (2013)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Shqiprim Sylejmani

Merki Buduri

Ardian Nuraj

Vllaznim Qukovci

Haki Halimi

Afrim Muçiqi

Hajrë Behrami (Hajra)

Mark Gojani

Sovran Olluri

Osman Imeraj

Tags: Burim Aliu


Komente mbi këtë artist