TEKSTESHQIP

Burim Aliu
Pa Ty
Lyrics

sa shum lot kam derdh per ty i verbova kta dy sy qaj e lot e jam pa shpres per ty shkriem per ty vdes dashurin qe kam per ty thell ne zemer me ka mbet te kam dashur dhe te dua sdo t´harroj kur per jet

ref. (2x)
pa ty jeta ska kuptim per ty malli ska mbarim pa ty lotet nuk pushojn pa ty zemra nuk punon

si te nxjer nga zemra ime kur je bo nje pjes e saj si me thua tet harroj kur dje ishim te pa ndar larg meje po jeton zemra ime te kerkon qaj me lot pa pushim se te dua shpirti im

ref. (4x)
pa ty jeta ska kuptim per ty malli ska mbarim pa ty lotet nuk pushojn pa ty zemra nuk punon

DËRGOI: