A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Burim Hoxha - Vera


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/06/2009

2009-06-01T00:00:00

Pjesëmarrëse në

Polifest 2009


Vera floket i perkdhel,
si at dit kur e njoha ne vere,
shikimi yt me magjepsi
dua tkem pran vete yll mengjesi.

(2x)Syt e tu si deti dhe buzet si qershi,
zemra ime ti do te jesh e imja

REF:Eja bashk ta kalojm kete ver,
per ty do te kendoj perher,
ti me ke robruar dhe zemren mki poshtuat ,
ajo onderr si dhe ne ver

Sme ze gjumi i numroj yjet,
ti je hëna e ndritur ne qiell,
edhe dita kur te agoj une ty do te takoj
(2x)Syt e tu si deti dhe buzet si qershi,
zemra ime ti do te jesh e imja

REF:Eja bashk ta kalojm kete ver,
per ty do te kendoj perher,
ti me ke robruar dhe zemren mki poshtuat ,
ajo onderr si dhe ne ver

Dhe ti kur vrapon si stuhi,
dhe dielli te shkelqen ne sy,
as dallgen nuk e shua nuk kete dashuri
qe vuan nuk do ta harroj kete ver.


Ky tekst u dërgua nga Edth
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019