Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video Kërko Video

Burim Hoxha - Ah Dashni  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

06/05/2018

2018-05-06T12:00:05+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ah Dashni" kënduar nga Burim Hoxha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Burim Hoxha i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Avdyl Mziu - Ah Dashni

U largova u largova
Po me zemër kurr s'të harrova.

Ref:2 x
Ah dashni, dashni e vjetër
S't kisha lan n'dor dikujt tjetër
Edhe pse te lash dikur
Me t'harru nuk munda kurr

Ende zemra m,therr per ty
malli m`djeg per ata sy

Ref:5 x
Ah dashni, dashni e vjetër
S'te kisha lan n'dorë dikujt tjetër
Edhe pse te lash dikur
Me t'harru nuk munda kurr

Flora Gashi - Ah Dashni

Mka than nana ah moj bi
Mlidhi met e shtini nkry
Ende je e re me nis dashni
Fjalt e nanes si kam ngu
E me mend kam fluturu
E Dashnise ma shum i kam besu

x2
Ah dashnija moj dashni
Sa je e vertet
Sa ma shum qe pot besojm
Ma shum po na vret

U mashtova me dy fjale
Sa shpejt zemren e kam fal
Ishte dashuria ime e pare
Fjalt e nanes si kam ngu
E me mend kam fluturu
E Dashnise ma shum i kam besu

x4
Ah dashnija moj dashni
Sa je e vertet
Sa ma shum qe pot besojm
Ma shum po na vret

Lalushi - Ah Dashni

Shum gabova ne ket jete qysh me ty kur jam zatek Ah dashni dashni e vjeter ty tkam dasht ma shum se veten edhe pse kam pas besim kur po te shoh po mbjen munim(2x).

Ende zemra ng ati mdridhet fjalt e tua nkok pom sillen.

Ah dashni dashni e vjeter ty tkam dasht ma shum se veten edhe pse kam pas besim kur po te shoh po mbjen munim.(4x)

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Burim Hoxha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet