Më mbaj mend (për 1 muaj)


Buta - Jeta

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeta".
3. Video është e këngës "Jeta", por nuk këndohet nga Buta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Buta - Jeta  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  16

Këngë e albumit:

"Vjeshte / Dimer ‘18"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2018

2018-11-30T23:00:00+00:00Nona tha na bekoj zoti
A pe sheh qysh tka bo zoti
Tu buzqesh i piki loti
Thash per mu mos u brengos ti
Koha ndrron njejt sikur moti
Mbijeton vec ma i forti
Jeta njifar paradoksi
E per dek ski ca me bo ti
Ca me bo ti
...

Kesh i blejta dy melaqe
Kur tem fol puthem ndy faqe
M kan hi plot gjarpna nbahce
Vrajta mjella manushaqe
M ki nrrug tu la hesape
Mki tu lut me la gjynahe
Zotit i kerkova falje
Amo ai nuk tha kurrgjo se
E une kur tdes
Ti mos hajde as tpame
Mos em bjer lule te vorri
Ma mir shtini me ni vazne
Dujem sa jom gjall
Se kur tdes sdu as me kajt be
Kejt kjo jet ish kan me fajde

Nona tha na bekoj zoti
A pe sheh qysh tka bo zoti
Tu buzqesh i piki loti
Thash per mu mos u brengos ti
Koha ndrron njejt sikur moti
Mbijeton vec ma i forti
Jeta njifar paradoksi
E per dek ski ca me bo ti
Ca me bo ti

Kama ngrehet ai plagoset
Cekici rreh dikush burgoset
Hoxha knon dikush varroset
Mas ni muji kejt harrohet
Jeta vazhdohet
Nuk ka ca bohet
Kurrgjo nuk ndrrohet
Kurrgjo sndryshohet
Kush dek nuk cohet
Kceju te vorret
Gjall nuk msohet
Prap gabohet

Nona tha na bekoj zoti
A pe sheh qysh tka bo zoti
Tu buzqesh i piki loti
Thash per mu mos u brengos ti
Koha ndrron njejt sikur moti
Mbijeton vec ma i forti
Jeta njifar paradoksi
E per dek ski ca me bo ti
Ca me bo ti
...

Un tkalumen pe varrosi
Edhe t'Ardhmen pe vulosi
Planin tem un pe shpalosi
Ishalla svje me mpa Thanosi
Dej ather pare palosi
Pare tvjetra hekurosi
Ishalla s hupi mrena sosi
E kush jom i kallxoj botes
Eh kur te mlon mue dheu tokes
Ty deshira tu plotsohet
Ktu kejt tjerat n'Gar me kohen
Amo kjo gar nuk fitohet
Sa tdush njeri le t munohet
Sa tdush njeri le t munohet

Outro

Carry on
Though it may be hard to understand it
You've got to carry on


Ky tekst u dërgua nga  diona16

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Buta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet