A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Buta - Mahalla  (Feat. Gjiko)


Choose star rating

Rating:  3.9 / Votes cast:  16

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2018

2018-12-01T00:00:00

Featuring

Gjiko

Song from the album:

"Vjeshte / Dimer ‘18"


Mu mdo mahalla
Mu mdo mahalla
Kqyri full jan club-at
Kqyri full jan sallat
Ty po tshan qyteti mu mdon mahalla
Mu mdo mahalla
Mu mdo mahalla
×2

Per mu fol mahalla
Per mu kallzojn pralla
Hala hashish thaqi une jom te lagja
Mish perdit po hajna
Sa u cel shampanja
Me ta tu njek pare
Per pare po ngojna
Dal un te mahalla
Pa ma is nja tronga
Hajde ti me cash
Veresi nuk dhojna
Borxh na ki lek
Smujna me ti fal na
E ti mos ëm shef
Se na le ty tgjojna
Kom shit un te kisha
Kom shit un te shkolla
Killen un e shitsha
sikur nje kill molla
Kejt senet i disha
I vogel i msova
Me gangstera rrisha
Folen un i ngova
(Uu yeah) une kam shit kokain
Veç me ble do supreme
(Uu yeah) une i kom shit edhe fmis
I kom shit edhe shoqnis
(Uu yeah) un i kom shit familis
I kom shit njerzve tshpis
(U u ) amo per kto sjom pishman
Me zor me ble si kom shti

N kuzhin jom me sit n mahall tu u njersit
Bashqen tu e kosit un hypa n pozit

Osht tu shku shum mir shit shtrejt merri lir
Une e ti sjem njejt un G ti klloshar
Per ty skom rrespekt belan e ki fal
Sen skom me harru kurgjo skom me fal
Kurr nuk kam mu nal kurr nuk kam mu nal

Mu mdo mahalla
Mu mdo mahalla
Kqyri full jan club-at
Kqyri full jan sallat
Ty po tshan qyteti mu mdon mahalla
Mu mdo mahalla
Mu mdo mahalla
×2

Gjiko:
Mu sem ka dasht mahalla se jom kon shum problem
10 her e n dit ma kan thirr baben tem
Veti kojshit
Qaty ku jom rrit
Nese s hec prej ktuhit 1,2,3 ma mir ik
Une ta thej kerrin (yooh)
Vjedhji kerrin
(yooh)
Ktu nuk vjen batmani ktu vje pica meni (yooh)
Ktu ta qes rampen se ma t fort jo nuk njoh
Ktu veq mami jem guxon me ma ngreh veshin broh
Knena pare skem
Knena o problem
Knena rrim n berllog
Knena jeta dobt
E kom ni kojshi 50 vjet hala po shet kreek
Shokin e kan nxan ne steg i ka qit lekt
N mahall si n pazar
Punojm pa orar

Mu em do mahalla njejt sikur halla

Mu mdo mahalla
Mu mdo mahalla
Kqyri full jan club-at
Kqyri full jan sall-at
Ty po tshan qyteti mu mdon mahalla
Mu mdo mahalla
Mu mdo mahalla
×2


Lyrics submited by Geri kodra
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019