Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  620
  • Emri i Vërtetë:
  • Asdren Gjikolli
  • Vendlindja:
  • Pejë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Gjiko është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Gjiko eshte nje emer shume i njohur per te gjithe, per shkak te bashkepunimeve te tij shume te suksesshme qe ka publikuar koheve te fundit. Emri i vertete i reperit eshte Asdren Gjikolli. I lindur ne Peje, kengetari ka ushtruar gjate adoleshences se tij sportin e rruges Parkour, prej te cilit ka marre edhe nofken Flyboy. Eshte angazhuar ne muzike qe ne femijeri, ndersa Hip Hop eshte tradite ne familjen e tij qe prej vitit 1997. Asdren Gjikolli sh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

3 🔥🔥

Vëllai i

Big Bang (Arbër Gjikolli)

Anëtar i labelit

REDBOX Entertainment

Bashkëshorti i

Elita Rudit

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Shto profile

zyrtareEnergjiko (2018)

667 (1 Hap Para Dreqit) (2012)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

My Bro
Shtrejt
Si Bugatti
Distanca
Kush Je Ti
Gabime
Je Shku
Hajt Hajt
Edhe Tri
Si Me Def

Më Shumë Albume:

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (3)


Artistë Të Ngjashëm:

Alidema

Elinel

Gent Fatali

Niil-B

Real Mc

Tiki

Diamant Sinanaj (BlackLion)

Tensioni G

Lil' Liri

Bonsaton


Tags: Gjiko, Asdren Gjikolli, Gjiko Fly Boy, Gjiko Flyboy

Gjiko në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë