Live Video

Butrint Rashiti - Trëndafili Blu


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

16/10/2019

2019-10-16T17:58:28

Këngë e albumit:

"Kenge Te Shpirtit"Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Trëndafili Blu" kënduar nga Butrint Rashiti.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Trëndafili Blu".
Videoklipi nga Butrint Rashiti i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Leonora Hasani. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ndalngadal nga zemra
loti per ty
pikon
jam i humbur ne vetveten
e shkuara dashuri
me trishton

Sa shum kohe kaluan
kur ti jeten mu ma ndale
pergjithmon.
kjo zemer shume te deshti
akoma vetem ty shum te don

sikur fryma te me ndalonte
ne nje vale te isha tretur
syt dhe shpirti
mos me vinin
te me hiqnin mallin tim
ne perjetsi
por un gjall do te jem
malli zdot me shuhet
asnjehere..

REF (X4)
sa mka marr malli per ty
ta lumturin shihim ne te dy
trendafili mlu tka fal
per zemer ty ta pata lanMë Shumë Këngë Nga Butrint Rashiti:

Më Shumë...