TEKSTESHQIP

Butrint Rashiti
Dy Sy Që Më Deshtën
Lyrics

Dy sy qe me deshten,dy buze qe me vrane
Humben dhe u treten,te thyer me lane
A jam une i vetmi,qe sdi nga tja mbaj
Qe i pranoj gabimet edhe kur skam faj

E di qe nuk je e vetem,
e di qe ke nje tjeter
edhe pse ende je me mua
Ndoshta tani slodhesh fare,
por me vone do tme kerkosh falje
Kush do ti fal mekatet tua,
s'do ta fal,
oo sa tjam gjalle

Nje ze qe me fliste me plot dashuni,
e humbi kuptimin ne kete nate me shi
A jam une i vetmi qe sdi nga t'ja mbaj,
qe i pranoj gabimet edhe kur s'kam faj
E di qe nuk je e vetem,
e di qe ke nje tjeter
edhe pse ende je me mua
Ndoshta tani slodhesh fare,
por me vone do tme kerkosh falje
Kush do ti fal mekatet tua,
sdo ta fal,oo sa tjam gjalle

Me vjen mire qe e kuptova anen tende te vertete,
me vjen mire qe tjetrin e ke gjet
Oo jo,le ta merr vesh edhe ai se dikujt zemren ja ke thy,
le ta din sa veshtire eshte me ty….
E di qe nuk je e vetem,
e di qe ke nje tjeter
edhe pse ende je me mua
Ndoshta tani slodhesh fare,
por me vone do tme kerkosh falje
Kush do ti fal mekatet tua,
sdo ta fal, oo sa t'jam gjalle