Më mbaj mend (për 1 muaj)

Cadox - Harroje  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Fenomen"

Komente

Asnjë Koment

05/07/2013

2013-07-05T18:16:14+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Harroje" kënduar nga Cadox.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Cadox i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shqipe Krivenjeva - Harroje

(Jalai la lej lej lej, lej lej lej
mamamama... jalai la lej lej lej mamamama...)

Te kujtohet apo nuk e di
kur te thash i gjej 100 si ty,
por te them diçka qe un e di
jo 100, por une i gjej 1000

REF.:
Harroje, harroje e di un çka po don
Harroje, harroje as mendja mos te shkon
kujtoje, kujtoje, kujtoje ket mesazh
kuptoje, kuptoje qe mo nuk jemi bashk

Te kam thenese jo nuk te lejoj
te kam thene se lojrat nuk duroooj
ti edi qe per ty nuk kam kohhhe
ti edi qe ty mo nuk te njoh

REF.:
Harroje, harroje e di un çka po don
Harroje, harroje as mendja mos te shkon
kujtoje, kujtoje, kujtoje ket mesazh
kuptoje, kuptoje qe mo nuk jemi bashk

(Jalai la lej lej lej, lej lej mamamama...)

Harroje e di, di...
(Jalai la lej lej lej)
Harroje e di, di...
(mamamama...)

REF.:
Harroje, harroje e di un çka po don
Harroje, harroje as mendja mos te shkon
kujtoje, kujtoje, kujtoje ket mesazh
kuptoje, kuptoje qe mo nuk jemi bashk

Ingrit Gjoni - Harroje

Saher u lenduam
Dhe mungojme te dy
Dikun ne gabuamsi une edhe ti

Ndose ditet netet ikin shpejt
Datet Muajt Vitet do te na rikthejne

REF:
Sa here harroje ti harroja dhe une
Harruam nje zemer kjo diqka me shume
Harronim ne veten pa thene te verteten
Edhe sa kohe une pa ty do jem...
Do jem....Do jem

Ooh--Ohhhh- Ohhhh

Sa fatin e luam per mua dhe ty
Dhe nese shpresuam Te dy e dim e dim

REF:
Sa here harroje ti harroja dhe une
Harruam nje zemer kjo diqka me shume
Harronim ne veten pa thene te verteten
Edhe sa kohe une pa ty do jem...
Do jem....Do jem

Ooh--Ohhhh- Ohhhh

REF:
Sa here harroje ti harroja dhe une
Harruam nje zemer kjo diqka me shume
Harronim ne veten pa thene te verteten
Edhe sa kohe une pa ty do jem...
Do jem....Do jem

Ooh--Ohhhh- Ohhhh

Ronela Hajati - Harroje

Degjoje lajmin
ndize alarmin
pak..prap
ahaaaa
pak...prap
lalalalalaaa

Nuk jm ajo qe ti mendon
degjoje lajmin
me mue loja deshton
ndize alarmin
ti me s'vlen ta dish
ahaaaaa
ben loje te dyfish
vetem pak..pak
te jem prap..prap
do-doje ti te dy te vijm
mos me pit se çdo dit
koha kalon gjithçka ndryshon

REF..2x
me mire ti harroje..e-e-e-e
gjithmon ti do ta doje..e-e-e-e
kujtimin e kemi dhe s'jemi
lalalala...

Nuk jm ajo qe ti mendon
degjoje lajmin
me mue loja deshton
ndize alarmin
ti me s'vlen ta dish
ahaaaaa
ben loje te dyfish
vetem pak..pak
te jem prap..prap
do-doje ti te dy te vijm
mos me pit se çdo dit
koha kalon gjithçka ndryshon

REF..4x
me mire ti harroje..e-e-e-e
gjithmon ti do ta doje..e-e-e-e
kujtimin e kemi dhe s'jemi
lalalala...

Kenga Magjike2010..EGI

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Cadox:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet