Audio

Cadox - Fenomen


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

04/07/2013

2013-07-04T21:16:11

Këngë e albumit:

"Fenomen"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Fenomen" kënduar nga Cadox.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Cadox i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Korab Shaqiri - Fenomen

Fenomen nuk eshte menyra
si toka njerzt i rrotullon ooo-on
Fenomen nuk jan as yjet
as tornado qe shkatrron ooo-on
Fenomen nuk eshte termeti
as permbytja jo e as gjemit iii-it
Fenomen sjan piramidat
Fenomen nuk jan stuhiiit

Ref..
Fenomen je ti, qe aq shum ty te dashuroj
je ti qe prap me ty jeten e mendoj
dhe kurr, me asnje tjeter nuk te krahasooojjj
Fenomen je ti, qe aq shum ty te dashuroj
je ti qe prap me ty jeten e mendoj
dhe kurr, me asnje tjeter nuk te krahasooojjj
ste krahasoojj..

Fenomen nuk jan dy male qe natyra kurr nuk i bashkon ooo-on
Fenomen nuk eshte as lumi qe hap brigje detin takoonn
Fenomen nuk eshte termeti
as permbytja jo e as gjemit iii-it
Fenomen sjan piramidat
Fenomen nuk jan stuhiiit

Maria Lajcaj - Fenomen

Ora 5 ne Mengjes
ti su ktheve un po pres
nuk kam fjet gjume skam ne sy
e pyes veten ku t,kam ty

20 her ne telefon
te therras ti se degjon
zhurm e madhe ne diskotek
n,dur te kujt a thu ke mbet

Ti je nje Fenomen
s,din kur shkon as s,din kur vjen
Fenomen Fenomen
n,fije askush nuk te bjen

Un po sillem neper shtepi
posht e nalt jasht e mbrenda
ti c,do nat me shoqeri
mua krejt me plasi zemra

20 her ne telefon
te therras ti se degjon
zhurm e madhe ne diskotek
n,dur te kujt a thu ke mbet

Lil'g - Fenomen

Yeahhh(ahaha) Lil'G Ft Kokki & BiG WoLF & BonSaTon (yeahh) Feenomenn..!!(H)

Lil´G

Qe apet 3 jena 4 bohem Lil´G-ja e niss
qe apet dina jem knena po du me bitis
ket rrugtim e boj pa perfitim
seni qe um shtin me bo rap se n´rap e kom dashnin
vullneti sot o n´pytje s´keni qa mu perlaah
ska nevoj per kacafytje qdo sen o tu u pah
ju jeni ma posht se na na jena ma nalt se ju
juve ju nimon qaj clip clip qe une nuk e du
na ta bina repin na e bojna hitin
hiq pa e pas lekin ta marim edhe dhipin
hajde hajde qa po don me bo bone qa po pret
do e bojn ket sen shajzee e na e bojm perfect
lyp mu kthy ka un tii se ski rugdalje
lyp me ta kap doren se diqka u nale
nuk boj rap per pare un kto e din te ton
per me majt emrin tem n´men shkruje se harron (harron)

ReF:(2x) BiG WoLF
A po doni krejt me dit ky sen o Fenomen
un e boj un e lshoj edhe pse ty pot dhem
a po don kadal a shpejt se kur nuk jena njejt
sa her vi bi rap mu ngi ju e keni veq tu rrejt

KokKi

"KokKi vjen per her t´par" s´do me thon fillestar
krejt kqyri krahasoj me mu fillimi jem osht i mar
e di ty ta don teper tjeter her qa ko me pru
se jom pidh none pa seter do jon qu me xhelozu
a e din ti un qa boj kur vii (se din) ti nuk e din
a e ki pa qfar stili kom (se din) jom vet adrenalin
qe sot vet i katerti qe qysh njeket taktii
KokKi WoLF Lil´G BsT puna juj e patii
si Vettimm muj me ni rim fitoj me tim e pa tim
shihen do sene vet me syy edhe pse kush jom se din
vet ki me pa vet ki me lyp vet ki me thon qe ski me zhdryp
qkaa! hapi mir syt sje ka din ka e ki kryt
muj me thon se vet e boj i kom krejt me pervoj
t´boj llom tu fol me goj i gjon gjethmon n´ket loj
e ki pa qet stil masi qe me ty shok pritoj mu flliqe
keni ra krejt kjo u pa vet ti je zero ose hiqe

ReF:(2x) BiG WoLF
A po doni krejt me dit ky sen o Fenomen
un e boj un e lshoj edhe pse ty pot dhem
a po don kadal a shpejt se kur nuk jena njejt
sa her vi bi rap mu ngi ju e keni veq tu rrejt

BonSaTon

Po don qesi ta bi qesii un kom cilsii per risii
BsT u kon MC po tash mo nuk o qasii
po don mu dridh e ki beatin
flowin textin qe hitiin
kqyr qa boj un kur e boj X X X mos e ha shitin
so per lek as so per gjep vjen direkt mrena ni nate
mangupi dallon me shmek jom antar i ksaj brigade
Auu records sikur djee edhe sot
rri e qipit dej n´mengjes najher rrall bonu rrot
duhesh me dit kur vjen te na dashte s´dashte ki me thy
lshoma rrugen kalli dritat du mi pa krejt me sy
WoLFii hajdee rrasuu n´beat ki qellu adrenalin
ti edhe i mpit mu kon e udheq industrin
e kti rapi qe e boj n´kualitet ka ndryshime
hulumtoj me gjet ideja se spo du me pas gabime
24 or menoj me 2 fjal met bo per veti
duhesh me dit pse fitoj se un jom realitetii

ReF:(2x) BiG WoLF
A po doni krejt me dit ky sen o Fenomen
un e boj un e lshoj edhe pse ty pot dhem
a po don kadal a shpejt se kur nuk jena njejt
sa her vi bi rap mu ngi ju e keni veq tu rrejt

Yeah yeah AU RECORDS!
Yeah yeah AU RECORDS!
Yeah yeah

ReF:(2x) BiG WoLF
A po doni krejt me dit ky sen o Fenomen
un e boj un e lshoj edhe pse ty pot dhem
a po don kadal a shpejt se kur nuk jena njejt
sa her vi bi rap mu ngi ju e keni veq tu rrejt

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Cadox:

Më Shumë...