Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sajhe Poleshi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  16
BIOGRAFIA: Sajhe Poleshi është një këngëtare e njohur. Sajhe Poleshi, këngëtarja e njohur e muzikës popullore promovon albumin më rë ri të saj të titulluar “Lauresha”, bashkëpunim me emra të njohur të muzikës shqiptare si është Edmond Zhulali apo edhe poetët Gjok Beci dhe Agim Doçi. Sajhe Poleshi premton se do të vij me një album tjetër me këngë nga të gjitha trevat e Shqipërisë. Këngëtarja e njohur ka qenë e pranishme në Diasporën shqiptare dhe do të vazhdojë të jetë prezente për publikun shqiptar....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Mimoza Selimi

Liliana Kanina

Mimoza Abedini

Ema Bytyqi

Sevi

Emira Ademi

Entela Ilirjani

Luljeta Kuraja

Jorida Zaimaj

Aida Hani

Tags: Sajhe Poleshi, Caje Poleshi, Saje Poleshi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet