A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Calling

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Calling është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. The Calling are an American rock band from Los Angeles, California, best known for its hit single, "Wherever You Will Go". The group formed in 1999 and released two albums, Camino Palmero and Two, before going on an indefinite "hiatus" since 2005. They reformed in 2013 with a new lineup. The band was formed by Alex Band (vocals) and Aaron Kamin (guitar) when Kamin was dating Band's sister. Kamin and Band initially began jamming and writing songs ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Europe

Doors

Beatles

Queen

Jonas Brothers

Green Day

Superchick

Backstreet Boys

Lady Antebellum

Incubus


Tags: Calling, The Calling

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019