A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Calvin Harris

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  6
  • Emri i Vërtetë:
  • Adam Richard Wiles
  • Vendlindja:
  • Dumfries, Skoci 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Angli 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Calvin Harris është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo dance. Emri i Calvin Harris jashtë skene është Adam Richard Wiles. Ai është një Dj, këngëtar, tekst-shkrues dhe producent. Në 2006-ën nënshkroi kontratë me “Sony BMG” dhe një vit më vonë publikon albumin e tij të parë, “I Created Disco”, i cili u çertifikua i artë dhe shiti më shumë se 100 mijë kopje vetëm në Britani, duke arritur kulmin në vendin e tetë të “UK Albums Chart”. Një nga këngët promovuese e këtij albumi ka qenë “Acceptable in the 80’s”, e c...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Stromae

Alex Clare

Passenger

James Arthur

Taio Cruz

Alex Ubago

Chris Cornell

Mika

Riccardo Cocciante

PSY


Tags: Calvin Harris

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019