Cannibalz

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  26
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Cannibalz është një grup artistësh dhe label i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. The Cannibalz janë: OverLord, Overdose, F-Boogie, NiiL-B, Fresh-P, Rascom, Hanello, Don Ghetto dhe Tc. Në vitin 2008, Cannibalz publikojnë videoklipin "Bounce" - Rascom ft. OverLord. Ata fituan çmimin e parë ne Festivalin e RAP & HIP-HOP 2009, ne Fush Kosovë me kongen "Ngom n`Beat" - OverLord ft. Rascom. Gjithashtu fituan çmimin e Interpretimit me te mirë ne Festivalin e RAP & HIP-HOP 2009 ne Fush Kosovë me kongen "Thema Pak" - The Canni...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Anëtarë në Labelin Cannibalz:

Niil-B

Overlord

Rascom

F-Boogie

O.D (Overdose)

Hanello

TC

Don Ghetto

Fresh-P


Tags: Cannibalz, The Cannibalz, Cannibal-Z, Canibalz, Cannibal.Z, Ca1balz

Krijo Një Kartolinë