A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Cappa'l

Tags: Cappa'l, Cappa.L, Cappa L, Cappa-L, Lulzim Jakupi

Vendlindja: Lipjan   
Cappa'l është një këngëtar jo shumë i njohur dhe këndon kryesisht Hip-Hop. Lulzim Jakupi i Njohur si Cappa'L eshte Reper nga Lipjani. Ai eshte shoke me MAkaveli-n & BlackTiger E Reppera te tjere nga Lipjani , Ai eshte ne Grupin RadicaLRecords BAshk me $kodro dhe repera te tjere. Në Korrik 2012, G Force merr pjesë në Kosova Fest 2012 me këngën "Yes Yes Ya", në bashkëpunim me Cappa'l. Më datë 24 Korrik 2015, Cappa'l publikon videoklipin "Lp'cypher", në bashkëpunim me Ex-Sick & Xmx. Në Korrik 2015, Cappa'l & Illbi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Cappa'l ka këto profile/rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018