Më mbaj mend (për 1 muaj)


Çartani - Friends
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Friends".
3. Video është e këngës "Friends", por nuk këndohet nga Çartani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Çartani - Friends  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Teksti:

Çartani

Komente

Asnjë Koment

25/02/2019

2019-02-25T11:14:48+00:00I dashur mik nuk na ndajne dot largesit
e as problemet e hallet qe i kem cdo dit
t mirat e te kqiat gjithmon i kena prit

shpeshhere plot gabime, ama synimin e kem arrit
ska dit qe ska kalu qe veten se kom pyt
a thu dhe ata mkan cilsu si familje te dyt

zoti ma dha ato per cka jam lut
me kon i drejt me shok dhe dashnin mos me hup
jom rrit ngat jush ashtu sikur ju me mu
nuk na ndan kerrkush edhe pse shpesh jam largu

un sonte jam ktu ku per here te pare u pershendetem
me zemren e madhe ju du ju shok ma shum se veten
problem me jeten ama kem guxu gjithmone
tek ju gjeta vetveten edhe kurr nuk bahet vone

me ju jom kon ne momente te keqia edhe te bukura
edhe pse ndahen rrugt nuk mbaron me kaq udha

diku dikujt i jan rrit edhe fmit
dikur dikush neper burgje u rrit
e per cdo onderr qe patem thom kur do te vi ajo dit
qe ta perkrahim njoni tjetrin sido qe ti kem mundsit

dikur dikush u ka bo pareli
diku me te mir diku me te keq jasht atdheut i vogel fmi
dikur dikush u ka bo borxhli
diku ne familje diku n t huj
besa edhe me shoqni

besa e di qe vjen dita qe vec mir kom me ni
per ju o shokt e mi qajo vec ka rendsi
se ne rrug ne jena njoft rrugve jena zvarrit
per njoni tjetrin besnik jena ther me thik

se vec zoti ma din dashnin qe kam per ju
un nuk kom vujt ne jet po vujtjen e kom kuptu
krejtve dhimten jau di dhimjen kthene ne fuqi
se as 1 njeri ne ket bot si ka krejt ne terezi.

Teksti: Çartani

Ky tekst u dërgua nga ESMA
Më Shumë Këngë Nga Çartani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë