Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Cathal Ó Searcaigh

Nuk ka akoma asnjë votë

 • Vendlindja:
 • Gortahork 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Irlandë 
 • Mosha:
 • 63 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Cathal Ó Searcaigh është një shkrimtar i njohur. Cathal Ó Searcaigh është një nga poetët më të rëndësishëm irlandez modern. Puna e tij është përkthyer, antologizuar dhe studiuar gjerësisht. "Internacionalizimi i tij i sigurt", sipas Theo Dorgan, ka kanalizuar "mënyra të reja, mundësi të reja, në shkrimin e poezisë së gjuhës irlandeze në kohën tonë". Prej vitit 1975 e tutje ka prodhuar poezi, shfaqje dhe udhëtime. Poezia e tij e hershme merret me vendin, gjuhën dhe traditën, me punën e tij të...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Mehmet Bislimi

Shaban Cakolli

Liri Loshi

Tyran Prizren Spahiu

Halil Xani

Brahim Avdyli

Musa Jupolli

Teodor Keko

Abdullah Konoshevci

Visar Zhiti

Tags: Cathal Ó Searcaigh


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet