A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Celine Dion

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  45
  • Vendlindja:
  • Charlemagne 
  • Mosha:
  • 51 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Celine Dion është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. E lindur në një familje të madhe e Charlemagne, Quebec, Dion shfaq si këngëtare, në adoleshencë, në frëngjisht-folëse skenë, pas menaxherit të saj dhe të burrit të ardhshëm René Angélil mortgaged shtëpinë e tij për të financuar rekordin e saj të parë. Céline Dion fitoi çmimet e saj të para ndërkombëtare në vitet 1980 duke fituar Festivalin e Këngës Popullore të Botës Yamaha 1981 dhe Koncertin e Këngës Eurovision 1988, ku përfaqësonte Zvicrën. Pas...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Fituese e

Eurovision

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Dido

Paulina Rubio

Thalia

Jennifer Lopez

Julieta Venegas

Lara Fabian

Lââm

Ninel Conde

Kelly Clarkson

Katy Perry


Tags: Celine Dion

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019