Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Çesk Zadeja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
(1927-1997)  
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
BIOGRAFIA: Çesk Zadeja është një autor këngësh i njohur. Mësimet e para i mori në vendin e lindjes, në shkollën françeskane, ku krahas mësimit të përgjithshëm, merr dhe njohuritë e para të muzikës. Ka qenë anëtar i korit të Kishës Françeskane që drejtohej nga kompozitori i shquar Padër Martin Gjoka dhe më vonë nga Filip Mazreku e Prenk Jakova. Që në vegjëli në qytetin e lindjes u angazhua në grupet amatore. Herët shfaqi talentin e tij dhe si nxënës 14-vjeçar studion në Accademia di Santa Cecilia në Rom...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Gent Demaliaj

Abdulla Grimci

Aurid Gjini

Feim Ibrahimi

De Vox

Gazmend Mullahi

Kastriot Gjini

Shpëtim Kushta

Enver Shëngjergji

Mark Kaftalli

Tags: Çesk Zadeja


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet