A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2
  • Origin:
  • Üsküdar, Istanbul 
  • Residence:
  • Turqi 
  • Age:
  • 41
  • Zodiac sign:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Ceza is a popular international artist. Bilgin Özçalkan, also known by his stage name Ceza, is a Turkish rapper. His albums have featured many artists including Tech N9ne, Sezen Aksu, Killa Hakan, and his sister Ayben. His song titled "Holocaust" was featured in the film Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul by Turkish German director Fatih Akın, and was included on the official soundtrack. Ceza's collaboration with Dr. Fuchs as the group Nefret was instrumental in the adv...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Berksan

Mustafa Ceceli

Baris Akarsu

Philippe

Tose Proeski

Nick Kamarera

Christos Cholidis

Kubat

Ismail Yk

Claude Kelly


Tags: Ceza

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019