A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  58
  • Emri i Vërtetë:
  • María Laura Corradini Falomir
  • Vendlindja:
  • Mar Del Plata 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Spanjë 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Chenoa është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. María Laura Corradini Falomir, popularly known as Chenoa born in Argentina, but raised in Majorca, Spain, is an Argentine-Spanish female music artist who became successful after appearing on the TV contest Operación Triunfo. Her music style could be described as pop. Most of her music is in Spanish, although a few tracks on some albums were recorded in English. Although her albums are not readily available in the U.S. record shelves as they are i...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Shakira

Dido

Paulina Rubio

Thalia

Sia

Pink

Laura Pausini

Kelly Clarkson

Madonna

Lara Fabian


Tags: Chenoa

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019