A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  31
  • Vendlindja:
  • Cherilyn Sarkisian 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 73 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Cher është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Cher është një këngëtare, aktore dhe prezantuese amerikane. E përshkruar si mishërim i autonomisë së femrës në një industri të mbizotëruar nga meshkujt, ajo është e njohur për zërin e saj të veçantë të këngës kontralto dhe për të punuar në fusha të ndryshme të argëtimit, si dhe për adoptimin e një sërë stilesh dhe paraqitjesh gjatë karrierës së saj, duke u quajtur "perëndeshë e pop". Cher fiton popullaritet në vitin 1965 si pjese e duetit të b...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Kelly Clarkson

Katy Perry

Vanessa Hudgens

Demi Lovato

Britney Spears

Lady Gaga

Christina Aguilera

Miley Cyrus

Hilary Duff

Madonna


Tags: Cher

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019