A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Chris Brown

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  36
  • Emri i Vërtetë:
  • Christopher Maurice Brown
  • Vendlindja:
  • Tappahannock, Virginia 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Chris Brown është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo R&B. Christopher Maurice "Chris" Brown është një artist amerikan i regjistrimit, balerin dhe aktor. I lindur në Tappahannock, Virxhinia, mësoi veten të këndonte e të kërcente në moshë të re dhe ishte i përfshirë në korin e tij të kishës dhe në disa shfaqje të talenteve lokale. Duke nënshkruar me Jive Records në vitin 2004, Brown lëshoi ​​albumin e tij të vetë albumit të debutuar në studio vitin e ardhshëm. Ai arriti kulmin në numrin dy në Billboard 20...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Bruno Mars

Jason Derulo

Arcangel

Wiz Khalifa

Nick Jonas

Alex Ubago

Mika

Ne-Yo

R. Kelly

Riccardo Cocciante


Tags: Chris Brown

Chris Brown në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019