Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Chris Cornell

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
(1964-2017)  
  • Vendlindja:
  • Seattle 
BIOGRAFIA: Chris Cornell është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock. Chris Cornell ishte legjenda e muzikës për 30 vitet e fundit si solist i grupit rock, “Soundgarden”, i njohur që prej vitit 1994 me albumin “Superunknown”. Grupi u nda në vitin 1997 për tu ribashkuar në 2010 për albumin e tyre të gjashtë “King Animal”. Muzika e tyre është vlerësuar me dy çmime Grammy dhe kanë arritur të shesin më shumë se 10.5 milion kopje albumesh. Gjatë pauzës 13 vjeçare në muzikë, Chriss kaloi në një periudhë të errët të j...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

David Guetta

Marc Anthony

R. Kelly

Adam Lambert

Justin Timberlake

Luis Fonsi

Mika

Riccardo Cocciante

PSY

David Bustamante


Tags: Chris Cornell, Soundgarden, Audioslave

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet