Më mbaj mend (për 1 muaj)

Christina Aguilera

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  50
 • Vendlindja:
 • New York 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 39 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Christina Aguilera është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Aguilera ka lindur në Staten Island, New York City, New York, në një familje ku babai i saj ishte ekuadorian, ndërsa mamaja e saj ishte me prejardhje nga Irlanda. Së bashku më Britney Spears, ajo pretendohet të jetë këngëtarja që e ka nisur karrierën muzikore në moshën më të re. Kur ishte 8 vjeç, Aguilera u shfaq për herë të parë në disa emisione televizive, ndërsa 12 vjeçe ajo mori pjesë në show-n “The Mickey Mouse Club”. Në vitin 1994 këngëtarj...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Kelly Clarkson

Britney Spears

Katy Perry

Pink

Cheryl Cole

Loreen

Helena Paparizou

Shakira

Keri Hilson

Jennifer Hudson

Tags: Christina Aguilera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet