TEKSTESHQIP

Çiljeta
Vetem Ti
Lyrics

Jo nuk dua te me shohin rruges kur kaloj
Une kam lindur dhe do vdes me ty
Jo nuk dua te me flasin e te me shikojn
Dua te me flasesh vetem ti

Me bezdisin fjalet e kota çunat kur i thone
Me pelqejn genjeshtrat qe thua ti
Me makina te bukra vijn te kembet me ndalojn
Se kupton se fati im je ti ti ti

Ti ti ti vetem ti ti ti vetem ti
Me fal mua dashuri vetem ti
Ti ti ti vetem ti ti ti vetem ti
Me do vertet dhe une e di
Vetem ti oh

Jo nuk dua te me shohin rruges kur kaloj
Une kam lindur dhe do vdes me ty
Jo nuk dua te me flasin e te me shikojn
Dua te me flasesh vetem ti

Me bezdisin fjalet çuna kur i thone
Me pelqejn genjeshtrat qe thua ti
Me makina te bukra vijn te embet me ndalojn
Se kupton se fati im je ti ti ti

Ti ti ti vetem ti ti ti vetem ti
Me fal mua dashuri vetem ti
Ti ti ti vetem ti ti ti vetem ti
Me do vertet dhe une e di
Vetem ti oh (x3)
INFO
Autor i vijës melodike dhe arranzhues i muzikës është Adrian Hila.