Rasim Thaqi
Rasim Thaqi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

(1949-2021)

  • Ndërroi jetë më:
  • 26-3-2021
  • Vendlindja:
  • VukofcBiografia

BIOGRAFIA: Rasim Thaqi është një këngëtar i njohur. AUTOBIOGRAFI: Një pjesë të fëmijërisë e kam kaluar në fshat, periudhë të cilën e kujtoj me nostalgji. Fshati më mungon shumë dhe jeta në qytet më duket shumë e mërzitshme. Këtu do të flas për fëmijërinë time dhe ju keni rast të dini më shumë për mua. Kam lindur në Llapushnik të Drenicës. Babai Rrustemi dhe nëna Habibja na kanë marue tre djem e dy vajza. Nënës sime i kanë vdekur 5 fëmijë, kur ishin shumë të vegjël - për njërin që i ka vdekë jam g...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 9