A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Claude Kelly - Alone


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/01/2007

2007-01-01T00:00:00

-

I never really been the type to be superstitious
And I wouldn't say that I'm super religious
But lately I've been prayin' and hopin' and wishin'
Is anyone out there willin' to listen
I'm kind of worried 'bout the world that we live in
It's time to stand up but ev'ryone's sitting(yo)

Mothers are cryin' all night long, waiting for their kids to come home
Does anybody see that something's wrong
(Yeah heah eah eah)
The earth we live in now today
Is never ever gonna be the same
If we don't wake up and make a change
(No, tell me)

Am I all alone
Am I all alone
Is there anybody out there hearin' my song
Is anybody home
Is anybody home
If there's anybody out there feelin' something wrong
Let me here you say; "Woah oh oh"

What good is a heart if there ain't love in it
What good are your eyes if you ain't got vision
What good is the world if we can't all fit in (hey)
See all along, we ain't that different
All tryna get by and raise our children
Love and pain, yeah we share the same feelings (ey hey ey)

Mothers are cryin' all night long, waiting for their kids to come home
Does anybody see that something's wrong
(Yeah yeah eah)
The earth we live in now today
Is never ever gonna be the same
If we don't wake up and make a change
(tell me yeah)

Am I all alone
Am I all alone
Is there anybody out there hearin' my song.
Is anybody home
Is anybody home
If there's anybody out there feeling something wrong
Let me here you say: "Woah oh oh"

Give piece the chance
Give love a chance
Give you and me a chance
I need to know
Am I alone (woah oh oh)

Am I all alone
Am I all alone
Is there anybody out there hearin' my song
Is anybody home
Is anybody home
If there's anybody out there feeling something wrong
Let me here you say: "Woah oh oh"

Am I all alone
Am I by myself
Am I all alone (yeah)

Is anybody home
Is anybody home
let me hear you say: "Woah oh oh"

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019