Claudio La Regina

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
  • Mosha:
  • 43 Vjeç
BIOGRAFIA: Claudio La Regina është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Ho un diploma di perito elettronico; una qualifica di assemblatore di computer; ho una buona consocenza teorica e di solfeggio per pianoforte e tastiera elettrica; ho partecipato al concorso Regionale " Vota La Voce" classificandomi al 2° posto; ho partecipato al concorso Regionale "San Remo nuovi talenti" classificandomi al 1° posto; ho partecipato all' Accademia della canzone di San Remo nel settembre 1998; ho partecipato al Festival di San Mar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Bajram Asllani

Marlen Qelia

Shkelzen Shpenadija

Ergys Estrefi

Astrit Bejta

Avni Hadergjonaj

Mili Sallauka

Morris

Kosovar Alija

Tefik Islami


Tags: Claudio La Regina, Claudio Laregina

Krijo Një Kartolinë