A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Claydee

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  135
  • Emri i Vërtetë:
  • Klejdi Lupa
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Greqi 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Claydee është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe dance. Claydee, ose ndryshe Klejdi Lupa, lindi në Tiranë në vitin 1985 dhe që në moshën katër vjeçare zhvendoset me familjen në Athinë. Me mbarimin e shkollës së mesme, fillon studimet për Audio Engineering dhe e përfundon atë në vitin 2006. Në vitin 2008 fillon punë në një televizion muzikor, punë e cila i ndryshon dhe jetën përsa i përket karrierës muzikore. Gjatë viteve në vijim, eksperimentonte me muzikën duke kombinuar talentin me aftësitë muzikore...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Profili

SoundCloud

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Albboy

Kelly

Erjon Korini

Rameka

Eleminimi

Gledi

Luiz Ejlli

Bledi Polena

Ace

JR


Tags: Claydee, Claydee Lupa, Klejdi Lupa, Klajdi Lupa, Kleidi, Llupa

Claydee në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019