TEKSTESHQIP

Cllevio Serbiano
Paridi
Lyrics

Gjujtsa t’Dubait, Ça?
Ça di ti ëh?
Ça di ti per kakamat e Vlorës? Hëh
Gjujtsa t' Tepelenës, Hëh
Ça din ti o budall, hëhë?
Ça di ti për gangon n'kërkim, Ëëh?

[Verse]
Po t'kërkoj n’paranoja, buzza ku je ti?
A thu t'plotson me ndjenja ai tjetri?
Milionero mos t'kapi sikleti
Do ta rrëmbej një ditë e di edhe vetë ti
Ndoshta rastis koncerte nga jugu
Do ta dedikoj ironi kirurgu
44 sakrifica, buzza bukur
Pse u tregove bespreme me t'futur?
Arrest shpie, bunker full me buzza
Gangot e Shqipërise, Hëh DOMINUSA
Vizita supriza, çunat i kam gjujtsa
Probleme me Noizy-n, Hëh buzza
Çç… ça po thu ti¿ Paketoj tritola
Atentat te Vollga, Dalin n’motorra
T'gjuj nga Seria 7, gango Camorra
Pinjolli 06-ta, Sheiku, Bora
Monica Bellucci, identiteti brunello
Charlize Theron, blondi Maranello
Xhoanen ta grabita, remember bello
Gango n'kerkim, bjondi jemi dhe fratello
Ana ka tattoo, po se dhe ajo m'çuditi
Helena e Trojës, t'rrëmbeu Paridi
Të sugjeroj filmin “Cllevio Akili”
Ju jeni besprema si Paridi
Ça di ti per mu¿ Apo kinget e shtrenjta?
Normal m'pëlqen vetja, flirton dhe arkitektja
Çorapet i ka t’bukra, komplimenta
Diku ke talent'Diku ke argumenta¿
Shpesh irritohem dhe pse jam tip toleranti
Te unë ke pasuri, por je cop' injoranti
Absolutisht s’tkam inat, çështje fati
Artikulim, ironi, prap un psikopati
Sheike sensuale, shije Merlot-i
Buza n'bunker, jo te Marriot-i
Një lule do e rris, ça arome do ti?
Buzza ku ike¿ E di t'pikon loti…
Krevati pak i vogël po treshe flem me buzza
Ti e din se jam i dhunshëm edhe Ana buzza
Silva pasioni, Durrës buzza
Komuna Parisit, Hëh, miss you buzza
Personalitet perla, Megi Pojani
Bugatti Instagramit, love you Ina Pojani
Dy gjujtse nga Londra si motrat Pojani
Gangon e dun edhe gjujtset Pojani
M’ka marr’ malli, Genta Montenegros
Nicole-i Moldavisë, Katalea e Cllevios
Guvernatori Gent Sejko
Dalila, psikiatre muzikën e techno-s
Intuitiv, Michel de Nostradamus
Doberman rus, baroni canimangus
Sigurin’ prioritet, pedagogu masakrus'
A do rrish mirë, se do vi tani t'kpus
174 or’ gjykata Harlem-it
Halloween n'Orlando, afër Miamit
Kam jetu n'Burs, lagje Brukselit
Bronze Brooklyn gango, gjujtsi kartelit
Nicole-i din sekrete bashkëpuntore n’rradhina
Po ecte n’makine, pilote Assassina
Ça s'beson ti¿ Anxhela balerina?
Kam provu "Blue Magic", Vietnam, heroina
Rebeli, Klepto, Don Phenom rrespekte
Gjujtsi Gostivarit, Valentino pa komente
Buzëqeshje cinike me kingen sekrete
Banuse në Tiranë, farmaciste inteligjente
Diamante klasike, Dolce Dua Lipa
Posedoj sekrete po kurrë nuk ju shita
A thu t’hipnotizova apo t’mërzita?
Kur t'marri malli, dëgjo muziken Kidda…Hëh

DËRGOI:
INFO
Kënga ka punuar si tekstshkrues Cllevio Masoni, autorë të orkestrimit rezultojnë të jenë Keid Beats & Stine Records, ndërsa studio producenti është Stine.
Rryma muzikore:
Hip-Hop
Renditja:
Top 200