TEKSTESHQIP

Crazy Girl
Dua
Lyrics

Si t'ia mar si ta nis , cfare te them une ne fillim(ë)
dua shoqerin, por dua edhe vendin tim(ë)
dua kenget kur t'i bej te ken nje kuptim(ë)
pa nxitim po filloj ato qe dua ne seri
dhe tani po te them nje celular dua ta kem
nga do qe une shkoj, kudo qe une te jem
sepse merr ndonje cun, me embelsi ai me thot(ë):
-Zemra une te dua, pa ty nuk rri dot(ë)
por jo sepse une, diskoteken dua sot(ë)
dua te kercej dhe jo nuk dua te derdh lot(ë)
dua te shikoj filma por jo nga ata kot
dua te degjoj une henen me zerin e ngroht(ë)
dua qe te rrespektoj kush me rrespekton
dua qe te kem une prane ate qe me kupton
me degjon, dhe keshtu sic jam(ë) une me pranon
dua qe te jem reale dhe jo te genjej(ë)
s'eshte nevoja fare qe gjerat gati t'i gjej
por ti blej dua une vet me djersen time
se po more nga nje ane, nga tjetra ke shpenzime
dhe rend(e)si une i jap tani vetem vetes time

REFRENI:
Dua,dua,dua,dua fam edhe para
nje makine te bukur shume qe askush tjeter nuk e ka
por une dua gjithashtu qe te kem ktredi bankare
ti prish te gjithe leket, une pa care koken fare

Dua,dua,dua,dua fam edhe para
nje makine te bukur shume qe askush tjeter nuk e ka
por une dua gjithashtu qe te kem ktredi bankare
ti prish te gjithe leket, une pa care koken fare

Dua te bej ligjin pa qene ne parlament(ë)
E di qe kendoj bukur dhe nuk kam asnje te met(ë)
Ti me flet(ë), por e kote qe me flet(ë) qe me flet(ë)
Sado qe ti me thua ashtu mire i di dhe vet(ë)
Dhe deshira ime tani eshte qe une te them
Pershendes gjithe shqiptetaret kudo qe te jen(ë)
Dua qe te pershendes koleget kosovar(ë)
Po te flas per ate grupin me rap te papar(ë)
Dhe me falni zotrinj ,qe emrin s'ua di
Mos harrohi ju familjen nga jugu ne veri
Ti e di po te kujtoj ata qe s'kapen si MC
Bej une sikur di dhe plot(ë) me fjale magjike
Dhe te godet ty ne vesh tamam si maje thike
Dua te theksoj ketu shokun tim te ngusht(ë)
Se erdhi nga Italia ne Greqi ne gusht(ë)
G-n ton perjet kudo qe te jet

REFRENI:
Dua,dua,dua,dua fam edhe para
nje makine te bukur shume qe askush tjeter nuk e ka
por une dua gjithashtu qe te kem ktredi bankare
ti prish te gjithe leket, une pa care koken fare

Dua,dua,dua,dua fam edhe para
nje makine te bukur shume qe askush tjeter nuk e ka
por une dua gjithashtu qe te kem ktredi bankare
ti prish te gjithe leket, une pa care koken fare

Dua qe dhe dita te filloj si dua une
ora 8 e mengjesit te me gjej ne gjume
Ah mos te harroj te them(ë) dua edhe chat-in
Aty ku goca cuna fjalet fare nuk i matin
Dua qe te behet ndonje gje ne ambasade
Se per nje certifikate e gdhijn aty nje nate
Opa se tani u kujtova edhe doktor Florin
Se flet dhe ai ashtu si
Dua qe nje dite te gjorin une ta takoj
qe korcaren polonjare njekohesisht t'i prezantoj(ë)
Dua qe e qete vajzat mos t'i vecantoj(ë)
Dua qe dhe Korcen time mos e mbaj ne goje
Do degjoj dhe te tjera po te doje le ta provoj
Dhe tani si perfundim , dua qe te them
Kam qene edhe jam dhe krenare une do jem
Crazy dhe nga jugu ne veri e di qe te pelqen

REFRENI:
Dua,dua,dua,dua fam edhe para
nje makine te bukur shume qe askush tjeter nuk e ka
por une dua gjithashtu qe te kem ktredi bankare
ti prish te gjithe leket, une pa care koken fare

Dua,dua,dua,dua fam edhe para
nje makine te bukur shume qe askush tjeter nuk e ka
por une dua gjithashtu qe te kem ktredi bankare
ti prish te gjithe leket, une pa care koken fare

Dua,dua,dua,dua fam edhe para
nje makine te bukur shume qe askush tjeter nuk e ka
por une dua gjithashtu qe te kem ktredi bankare
ti prish te gjithe leket, une pa care koken fare

Dua,dua,dua,dua fam edhe para
nje makine te bukur shume qe askush tjeter nuk e ka
por une dua gjithashtu qe te kem ktredi bankare
ti prish te gjithe leket, une pa care koken fare

DËRGOI: