Më mbaj mend (për 1 muaj)

Cricket

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15
  • Emri i Vërtetë:
  • Donat Prelvukaj
BIOGRAFIA: Cricket është një autor këngësh, dj dhe producent i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo dance. Donat Prelvukaj, i njohur për publikun si Cricket, është një prej producentëve më të pëlqyer shqiptar. Ai merret me krijimin e videove të ndryshme muzikore prej disa viteve, ndërsa studio “Cricket Music” është studioja ku përveç shërbimeve teknike si incizimet, miksimet dhe masterizimet e këngëve, ofron edhe shërbime për pjesën kreative në krijimin e këngëve. Ndër artistët që punojnë me të janë: Tayna, Ylli Limani, Samanta Karavella, Elinel, Lyri...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë KomentNostalgji (2020)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (4)

2
10
8
6

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Rinor Kastrati

Dj Dalool

Dj Benity

Dj Aldo

Drop G

Deniss Mitcelli

Alex Lupa

Labi Ramaj

Dj Vicky

Dritjon Selmani

Tags: Cricket, Cricket'beats, Donat Prelvukaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet