Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Cricket
  • Emri i Vërtetë:
  • Donat Prelvukaj
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
Këndon kryesisht: dance

Cricket është autor këngësh, dj dhe producent i njohur. Donat Prelvukaj, i njohur për publikun si Cricket, është një prej producentëve më të pëlqyer shqiptar. Ai merret me krijimin e videove të ndryshme muzikore prej disa viteve, ndërsa studio “Cricket Music” është studioja ku përveç shërbimeve teknike si incizimet, miksimet dhe masterizimet e këngëve, ofron edhe shërbime për pjesën kreative në krijimin e këngëve. Ndër artistët që punojnë me të janë: Tayna, Ylli Limani, Samanta Karavella, Elinel, Lyrical Son, Capital T, Majk.

Më datë 28 Dhjetor 2018, Cricket & Yll Limani publikojnë videoklipin "Friday Night".

Prodhuesi i shumë hiteve në tregun tonë muzikor, së fundmi ka sjell remiksin e këngës “Ende e dua”, të artistes së mirënjohur, Shyhrete Behluli. “Kthema kohën” mban titullin ripërpunimi i kësaj kënge, të cilën Cricket e sjell në bashkëpunim me Numen, të shoqëruar edhe me një video.

Më datë 15 Qershor 2019, Tayna & Cricket publikojnë videoklipin "Caliente". Muzika e këngës u punua nga Cricket, teksti u shkrua nga Tayna, ndërsa produksioni audio u realizua nga Cricket. Kënga ka tematikë dashurie dhe është vizualizuar edhe me një klip mjaft veror. Xhirimet janë kryer në disa lokacione në Mal të Zi, gjersa i janë besuar produksionit kosovar, Entermedia.

Më datë 24 Mars 2020, Cricket publikon videoklipin "Një Herë Në Jetë", në bashkëpunim me Dafina Zeqirin. Muzika e këngës u punua nga Cricket & Endrit Mumajesi, ndërsa teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga Cricket.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet