Crossbones
Crossbones

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Crossbones është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe heavy metal. “Crossbones” nje fjale e cila eshte gjetur rastesisht ne fjalorin anglisht–shqip ne vitin 1996, kohe ne te cilen u themelua edhe grupi. Crossbones jane: Ols Ballta (Vokal), Klod Shehu (Gitare), Ben Turku (Gitare), Theodhoraq (Bateri) dhe Ergys Turku (Bas). Ata kane qene te ftuar ne festivale te ndryshme te rock-ut dhe sigurisht nuk ka kane munguar as ne festivalin e muzikes moderne shqiptare. Në vitin 1997, Crossbones publikojnë albumin e prod...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0