Më mbaj mend (për 1 muaj)

Crossbones - Perseri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Perseri" kënduar nga Crossbones.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Greta Koçi - Perseri

REF.:
E ku mbeti e jona dashni,
netet tona jane vetmi,
po du met pa,
po du met pa perseri (baby)
e ku mbeti e jona dashni
netet tona jane vetmi,
veten ta fal
veten ta fal perseri

Krejt ça fole u harru,
shume premtime ti kom besu
me mungon dhe pse sje me mu
hold up hold up
s'je me mu

2x
Si çdo nate e njejt
kur ti nuk je
me mungon sot
me mungon si dje

Se ti je pjese e shpirtit tim
une jetoj me nje kujtim
Se ti je pjese e shpirtit tim
veten ta kam fal
une jetoj tek ti

REF.:
E ku mbeti e jona dashni,
netet tona jane vetmi,
po du met pa,
po du met pa perseri
e ku mbeti e jona dashni
netet tona jane vetmi,
veten ta fal
veten ta fal perseri

(Hold up hold up)

2x
çdo nate e njejt
kur ti nuk je
me mungon sot
me mungon si dje
Se ti je pjese e shpirtit tim
une jetoj me nje kujtim
Se ti je pjese e shpirtit tim
veten ta kam fal
une jetoj tek ti

REF.:
E ku mbeti e jona dashni,
netet tona jane vetmi,
po du met pa,
po du met pa perseri
e ku mbeti e jona dashni
netet tona jane vetmi,
veten ta fal
veten ta fal perseri

2x
All I have is...
All I have is...
All I have is your love, baby

REF.:
E ku mbeti e jona dashni,
netet tona jane vetmi,
po du met pa,
po du met pa perseri (baby)
e ku mbeti e jona dashni
netet tona jane vetmi,
veten ta fal
veten ta fal perseri

Dogma - Perseri

Vjesht’, shiu as sot nuk ndalon,
mendoj per ty, por koha s’kalon,
err’sir’ kaq e zymt’ me mundon,
por djelli esht’ shum’ larg’,
ngroht’sia mungon,
degjoj’ nje ze dikund m’th’rret,
i embel me duket, por them po me vret’,
mendoj, athua ishe ti,
por djelli esht’ shum’ larg’,
kujtimet treten ne shi.

Dhe kaq pran’, diçka po shembet ne mua,
pse genjej’ un’ veten, kur te them s’te dua.

Koh’, as acar e dimer nuk ngrin’,
por n’shpirtin, te ftohftit e mbijn’,
vdekjen as nje lot’ se percjell’,
nese ka nje Zot, atje do t’ket’ nje djell.

Votra - Perseri

Un ty e di se te deshiroj
Kur netet e para jan te thata
Dy duar me vijen e m'perqafojn se bashku kalojm shtrengaten
Se kur malli ty ta fal durimin mua qielli me perkedhel dhe na larg po afrohem dhe mesnata me largesin qe malli ndjell

Ref:
A t'kujtohen ditet tona me gjethet e para qe na mbulonin kur vraponim rrugeve te gjata bashk me puthjet qe na mbulonin

A t'kujtohen ditet tona me gjethet e para qe na mbulonin kur vraponim rrugeve te gjata bashk me puthjet qe na pushtonin ooo perseri perseri

Ndalem te shikoj un perseri e ti m'shikon me krenari se kohen e kemi te ndalur ti murin mua ma ke falur
dhe kur zgjohesh djelli t'ledhaton me ylberin qe ty te pushton
gjith natyra ty pot hijeshon un ste harroj ti ne mua jeton

Ref:
A t'kujtohen ditet tona me gjethet e para qe na mbulonin kur vraponim rrugeve te gjata bashk me puthjet qe na pushtonin

A t'kujtohen ditet tona me gjethet e para qe na mbulonin kur vraponim rrugeve te gjata bashk me puthjet qe na pushtonin oooo perseri perseri

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 01/12/1998
Festivali: Top Fest 2Më Shumë Këngë Nga Crossbones:


Komente 0


Crossbones - Perseri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perseri".
3. Video është e këngës "Perseri", por nuk këndohet nga Crossbones.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.