Më mbaj mend (për 1 muaj)

Crossbones - Gjallë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Rendëm, në mes ëndrrash rendëm,
dhe u gjetëm për të parën herë.
Mbetëm, në mes rrugësh mbetëm,
dhe u tretëm në të njëjtin vend.

Erdhëm, rrugëve të uritur,
Paditur, kokën përmbi re.
Derdhëm, djersën të sfilitur,
Drobitur, dielli lart shkëlqen.

Sot po ndihem gjallë.
Sot po ndihem gjallë.

Ëndrrat, jo nuk do t’i ndaj,
Zjarrin e mbaj gjallë.
Jo nuk do t’i ndaj.

Sot po ndihem gjallë,
Sot po ndihem gjallë,
Sot po ndihem gjallë.

Tretëm, trupat të sfilitur,
Drobitur, merr frymë dhe një herë.
Gjetëm, rrugën nga ne erdhëm,
Dhe fjetëm për të fundit herë.

Ëndrrat, jo nuk do t’i ndaj,
Sot po ndihem gjallë.
Zjarrin që vlon gjallë do ta mbaj,
Sot po ndihem gjallë,
Sot po ndihem gjallë.

Shembëm, qindra mure shembëm,
Dhe rendëm kokën përmbi re.
Gjetëm, rrugën vetë e gjetëm dhe fjetëm.
Dielli lart shkëlqen.

Rendëm!!
Crossbones
Publikimi: 16/02/2015
Festivali: Top Fest 12


Crossbones - Gjallë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjallë".
3. Video është e këngës "Gjallë", por nuk këndohet nga Crossbones.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Crossbones:


Komente 0