A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Cute Babulja

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Cute Babulja is a popular group/singers of Rock & Pop-Rock music. Pas luftës së vitit 1999 në Kosovë ishin formuar grupe të ndryshme rok dhe disa më të njohurat ishin “7me7“, “Hithat“, “Diadema“, “Retrovizorja“ dhe “Cute Babulja“. Cute Babulja ishte formuar në vitin 2004 nga dy antarët e grupit që gjithashtu luanin edhe në instrumente, Enes Bajramliqi (vocal, kitarë, bas kitarë, bateri dhe piano) dhe Genc Salihu (vokal, kitarë, bas kitarë dhe piano). Albumi I tyre I parë u realizua në vitin 2004 I titulluar ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Genc Salihu

(Former member)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Garazhat E Bardha

Crossbones

Who's Elektra

Cody

Magnituda

RinoRollin

Social Sons

Red Carpet

Rock Gjinis

Freelancers


Tags: Cute Babulja, Genc Salihu

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019