Më mbaj mend (për 1 muaj)

Cyanide - U Bo Jeta Monoton (Feat. Unikkatil)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  54

Cyanide
...................................................
U ba jeta monoton nuk po m'rrihet me kerkon
Edhe ti do t'me beson kur ket kang e ngon
Jo nuk jom tu t'kre kur thom ket jet du me nderpre
Perveq kti mikrofonit skom me kan ndjenjat mi shpre
Po boj be kaniher nalna e menoj
E kqyri jeten tem e thom qa dreqi jom ka boj
Paramenoj qysh me thez e me ja ni eren barit
Qat her e vertetoj qe sjom ka boj sen te karit
Isho njerzt perreth meje do punojn e do veq rrin
E do qishtu sikur un kqyrin qysh me hek merzin
Qat her e kapi fleten edhe pse nuk shkrujn kta lapsa
Nese na jetojm ne ferr athu qysh ashte parajsa
Kur te vdes athu dikujt kom me i mungu
Athu dostat qe jom rrit me ta kan me me harru
Athu kta athu ata athu najsen jom ka thom
Athu a je ka me kupton qe u bo jeta monoton
...................................................

Ref:2x UniKKaTiL
...................................................
Bona tona senet qe dikushi mun i bon
Po apet dyqysh spe don u bo jeta monoton
...................................................

...................................................
A vetem une jom merzit apo edhe ti ksi soji
Se kom pa monoti po jo edhe qesi lloji
Kalojn ditet njo ka njo kurse nuk ndryshoj aspak
Kurr sem ka shku menja qe bohet jeta kaq bajat
Qe munet njeri normal me ardh ne ket dit
E vetmja menyr qe me hesht ashte me bertit
Se jom gati me pelcit kta po ta thom me zemer
Se po m'duket jom mush dinamid prej hundes derin n'themerr
E po du me eksplodu krejt botes mi tregu
Qe nje pjes e trunit tem po do mu ju shkatrru
Rruges qe jom tu shku po me doket m kan lan ment
Se fjalt qe jom ka i thom i thot veq njeri trent
Po skom qka boj haver ndoshta edhe kom kaplu
Ajo nuk do te thot qe tash ti smunesh mem kuptu
Se ka dhe ksi si une qe e din qka jom ka thom
VIKTOR bire qat refren se u bo jeta monoton
...................................................

Ref:2x UniKKaTiL
...................................................
Bona tona senet qe dikushi mun i bon
Po apet dyqysh spe don u bo jeta monoton
...................................................


Ky tekst u dërgua nga datii   GazmendCyanide
Featuring: Unikkatil
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2006


Cyanide - U Bo Jeta Monoton
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "U Bo Jeta Monoton".
3. Video është e këngës "U Bo Jeta Monoton", por nuk këndohet nga Cyanide.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Cyanide:


Komente 3