Më mbaj mend (për 1 muaj)


Cyanide - Miza Mbrapa Veshit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Miza Mbrapa Veshit".
3. Video është e këngës "Miza Mbrapa Veshit", por nuk këndohet nga Cyanide.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Cyanide - Miza Mbrapa Veshit  (Feat. B52)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Komente

Asnjë Koment

Featuring

B52

24/01/2012

2012-01-24T02:54:01+00:00

Intro: N.a.G

Man, haha, you motherfuckas is stupid bro, im in Georgia smoking a blunt, driving down to Jacksonville, Miami, just coolin, e ju tu ma bajt gajlen, stupid motherfuckas..yea, Cyanide,,,,

Refreni: Cyanide

Mizen mrapa veshit, un per ty e kom,
ej un per ty e kom, ej un per ty e kom,
ma ki inatin pi at’hershit, ej un per ty e kom,
ej un per ty e kom,ej un per ty e kom,

Ma don tkeqen pa ni tmir, ej une te boj dom,
njeri une te boj dom, ej une te boj dom,
sem ha kari se kush je, un nuk e njo kerkon,
jo nuk e njo kerkon, jo nuk e njo kerkon,...

Verse: 1 (Cyanide)

Dej ti shkrun ti 8 rima, un ti shpuj ty 8 vrima,
po don paq! po lyp luft! une ta boj hiroshima,
kjo loj ish kon plot me tuca, njeri shum pak trrima,
burra t’vjeter plot me rrena, besojn n’babadimna,
besom se e dim na, smunet kerkush me harru,
smunesh kurr me rrep, jeta ne to me tu bazu, ,
jeta ka me tu harru, nese nuk ja mjel kejt vleren,
qa ka ik nuk ka me shku, nese nuk ja mshel kejt deren,
ska nevoj per dyshim, qysh o tipi ta kallxon,
profesori tha diqka, kqyri tash pajtohen ton,
kqyri tash largohen ton. sensitiv aty ku s’duhet,
qdo i dyti o ka ruhet, e shpina kerkuj spi kruhet,
kan me thon se qishtu o ka thuhet, njeri qishtu ka mu thon,
ishte se qna ishte, ni pidhnane, shum rreper ish kon,
kerkuj t’gjenerates, ma pak nuk ja kish lon,
rrespektin ja ki fitu, se kerkuj falas sja ka dhon,....

Refreni: Cyanide

Mizen mrapa veshit, un per ty e kom,
ej un per ty e kom, ej un per ty e kom,
ma ki inatin pi at’hershit, ej un per ty e kom,
ej un per ty e kom, ej un per ty e kom

Ma don tkeqen pa ni tmir, ej une te boj dom,
njeri une te boj dom, ej une te boj dom,
sem ha kari se kush je, un nuk e njo kerkon,
jo nuk e njo kerkon, jo nuk e njo kerkon,...

Verse: 2 (B52)

2010, underground shit, jo ska ksi gangsta shit,
gishtin e tret, per polic, neve na ngojn globalisht,
qysh e dojn ship a anglisht, e bojna tim si n’Obiliq,
bojna high me Kanabis, studio ner’tok na pushit,
ska ma tmir mor parazit, orginall mos mu merzit,
tu pi makiato n’kafiq, gati e kom mos u habit,
battle/freestyle, qka t’dush, Mc Nuke sun gjen ma t’smut,
B52 bazuk, doren nalt kush po don luft,
vullnetar po pa vullnet, sdin pi kahit po t’vjen,
ka shum rrepera qe s’vyn sen,
na kur t’vina, hina me ni men,
mi lon n’ven, kush te lyp edhe dosti ka me gjet,
pi dijenis dej n’pistolet, se kjo jet ish e shpejt,
plot sene u m’kan ndodh, mos shi ondrra si kta tjert,
kejt qka kom osht dignitet, pidh none njeri thjesht,
kqyr kon pe bon disrespect, se qim none t’qoj n’dim t’shpejt,
ni her t’ka fal zoti dost, ti ski vepra mu me m’prek....

Refreni: Cyanide

Mizen mrapa veshit, un per ty e kom,
ej un per ty e kom, ej un per ty e kom,
ma ki inatin pi at’hershit, ej un per ty e kom,
ej un per ty e kom, ej un per ty e kom

Ma don tkeqen pa ni tmir, ej une te boj dom,
njeri une te boj dom, ej une te boj dom,
sem ha kari se kush je, un nuk e njo kerkon,
jo nuk e njo kerkon, jo nuk e njo kerkon,...

Outro: Cyanide

bzzzzzz hahaha, qy qy, kqyr miza, kqyre more mrapa veshit, hahaha ohh shit, Cyanide, B52, Alboholicssss, zzzzzzz Orginallat, hahah, yo e boj ket sen n’gjum man, haha thats all you mothefuckas do, edhe apet sun e boni qysh duhet oh man, yo, Van Workum beats, yea...edhe ni her..

Refreni: Cyanide

Mizen mrapa veshit, un per ty e kom,
ej un per ty e kom, ej un per ty e kom,
ma ki inatin pi at’hershit, ej un per ty e kom,
ej un per ty e kom, ej un per ty e kom

Ma don tkeqen pa ni tmir, ej une te boj dom,
njeri une te boj dom, ej une te boj dom,
sem ha kari se kush je, un nuk e njo kerkon,
jo nuk e njo kerkon, jo nuk e njo kerkon,...


Ky tekst u dërgua nga Faton
Më Shumë Këngë Nga Cyanide:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet