A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Cyclone
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 29 Gusht 1990
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3
Këndon kryesisht: hip-hop

Cyclone është këngëtar i njohur. CYCLONE (Rron Baraku) eshte reper dhe producent, themelues i grupit TDS (The Dark Side) dhe antar i OutRivalz Entertainment.

Në vitin 2003, Cyclone (apo Sajki) se bashku me Gent Fatalin krijuan grupin "SNF" (Sajk n'Fatal), duke u bazuar tek emri i reperit CYCLONE (ne anglisht tingllon SAJK) dhe FATAL, nofka e Gentit. Publikuan disa suksese dhe bashkpunime me repera tjere, por në vitin 2007 vendosen qe tu dedikohen karrierave te tyre si soliste.

Më datë 23 Shkurt 2013, Sajk N Fatal publikojnë videoklipin "Shqiptart E Pare N Hane", në bashkëpunim me Lyrical Son.

Më datë 13 Tetor 2013, Sajk N Fatal publikojnë videoklipin "Po Shkoj N'banke". Muzika e këngës u punua nga Mixey, teksti u shkrua nga vetë Sajk N Fatal. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  ANDATOKA  

Më shumë artikuj nga Cyclone »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019