Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Ndyrsho

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndyrsho".
3. Video është e këngës "Ndyrsho", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Ndyrsho  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

11/06/2008

2008-06-11T16:46:47+00:00D.M.K:
Dua te nGrihesh nGa Ky Gjum i theLL nGa Kjo ender e shemtuar
Ka ardh Koha per ta ndryshuar..
Hapi syt me shiKo ne sy,ashtu si
te shiKoj un ty,hapi veshet me
ndeGjo Ket kenG se po Kendoj
per ty jeten qe je ber jetoj e
Ku rafsha mos u vrafsha perdordorimi trurit qfar Kishe nGa njer a Kafsha mos besimi
ne vetveten je e arshme e
panjohur nGa nje dhimbje shirterore zemra jote esht toj
esht nxi esht e zez nGa permbrenda ti Ke vdeKur
je KompLet njeri pa jet je ber
si dru je ber si heKur..Zoti i Ka
dhen njeriut aftesin qe ta Kuptoj
por njeriu te miq qe Ka ne dor
nuK din te vLersoj fLas per veten time dhe per ata qe mendojn si un qe Gaboj si un
fajtori ne Ket rrast nuK jam vetem un je edhe ti at qe e quan dashuri o vajz tjetri me ty
taLLet pa e mer vesh ti mentaLitet diKur po te myt vLerat Kshtu qe shiKoje veten
tende se Kush je zGurduLLoj
syt,njerzt tash mos ju afro Keta
njerz injorojn jo te Gjith jon te mir,jon te Gjith jan njesoj,njeri
po Gabon e Kupton dhe meson
po ti s`Ke Kuptuar qe ti jeton
ne iLuzoin

Ada Rref:
Ti mendon se Gjithqka qe enderon qendron esht nje iLuzion heyyy
hapi syt dhe mundohu te ndryshosh Gjdo Gje jeejee..2x

Qe te Gjith njerzit jan te paKenaqur ne Ket bot,dhe te Gjith e KerKojm at qe se arrim
dot,Ka miLionera miLjarnera
qe perfundojn ne vetvrasje
si me pare si pa pare ti Gjithmon
ti Gjithmon do t`Kesh perpLasje
ne Ket jet duhet te mendohesh
mir se si vepron se ajo Gje qe
ti KerKon nuK te taKon qfar KerKon ti sedije asnjeher s`Ke
per ta ditur nGa nje Gjum shum i
theLL si perLasem Zot i nGritur...MirmenGjes smutive Kto
jan fjaL depresive se ti qast
si nje femi Kur Ke nje jet shum aKtive pse anKohesh nuK edi
mos vaLLa t veten Ke mashtuar
te verteten Ke mohuar Ka ardh Koha per ta ndryshuar n`qofse
je penduar at`here ti ndrysho
te KaLuaren Leje prapa dhe Kur
mos e Kujto i perKet nje KLasit tjeter por Kete Gje ti se Kupton
andaj ndryshoje jeten sa nuK
esht teper von

Ada Rref:
Ti mendon se Gjithqka qe enderon qendron esht nje iLuzion heyyy
hapi syt dhe mundohu te ndryshosh Gjdo Gje jeejee..2x

Mos qaj..ne qofse Gabon nje her
Gabon dy her Gabon tre her,
at`her do te thot menyra qe
perdor t`jesh e Gabuar..ne qofse Ke arritur te Genjesh veten tende mos Kujto qe Genjen edhe te tjeret Kshtu qe
ti mos qaj por ti ndrysho

Ada Rref:
Ti mendon se Gjithqka qe enderon esht nje iLuzion heyyy
hapi syt dhe mundohu te ndryshosh Gjdo Gje jeejee


Ky tekst u dërgua nga Elii..(l)
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet